Na sygnale

25-latek z Fordonu uciekał swoim OPLEM przed patrolem policji

Kierowcy za jazdę pod wpływem narkotyków grozi kara do lat 2 więzienia

Patrol z Fordonu zatrzymał  na ul. Skarzyńskiego 25-latka, który kierował pojazdem bez uprawnień. Mężczyzna próbował uniknąć policyjnej kontroli. Wstępne badania narkotesterem wykazało, że w jego organizmie znajduje się amfetamina oraz THC.  Będzie dodatkowo odpowiadać  za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

W poniedziałek tuż po godzinie 1:00 w nocy patrol z fordońskiego komisariatu zauważył na ulicy Tomasza Golloba OPLA.  Jego kierowca  na widok mundurowych zaczął dynamicznie przyspieszać  w stronę ulicy Skarżyńskiego. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie interwencji zauważyli nerwowe zachowanie mężczyzn. Dodatkowo kierujący próbował schować paczkę papierosów między siedzeniami. Mundurowi dokładnie ich skontrolowali.

Okazało się, że w paczce papierosów znajduje się opalona lufka z charakterystycznym zapachem marihuany. Ponadto, po sprawdzeniu 25-letniego kierującego w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zwolnili pasażera i odholowali OPLA. Wstępne badanie wykazało, że w organizmie 25-latka znajduje się amfetamina oraz THC. Teraz mieszkaniec Fordonu za prowadzenie pojazdu bez uprawnień będzie odpowiadać przed sądem. Dodatkowo 25-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker