Na sygnale

Kolejni pijani kierowcy spowodowali kolizje. Grozi im do 2 lata więzienia

Ponad promil alkoholu mieli w organizmie kierowcy, którzy w Świeciu oraz Świekatowie (pow. świecki), spowodowali kolizje. Obaj mieli problem z wykonaniem podstawowych manewrów na drodze. Sprawcy niebawem usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzą również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 

W piątek 60-latek kierujący Fordem Transitem podczas cofania uderzył i Iveco. Jak się okazało, bydgoszczanin był nietrzeźwy. Podczas kontroli stanu trzeźwości „wydmuchał” ponad promil.

Kolejny „śmiałek”, 32-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, jadąc ciągnikiem rolniczym, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w inny pojazd podczas wymijania.  Szybko okazało się, że kierujący, który doprowadził do kolizji miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów nawet na 15 lat. Odpowiedzą również za spowodowanie kolizji – informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker