Na sygnale

48-latek był poszukiwany na całym świecie listami gończymi. Wpadł w Białych Błotach

Mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czterema listami gończymi zatrzymali policjanci z Białych Błot. 48-latek by nie trafić za kraty podawał dane kuzyna. Jednak nie udało mu się uśpić czujności policjantów, którzy dotarli do prawdy.

 Wczoraj policjanci patrolowali ulice Łochowa.  W pewnym momencie zwrócili uwagę na kierowcę Peugeota, który na ich widok  zaczął szybko się oddalać.  Okazało się, że kierujący nie ma przy sobie prawa jazdy, a auto nie ma ważnych badań technicznych. Mężczyzna został pouczony, a dowód rejestracyjny zatrzymany. Jednak to był dopiero początek.

Policjanci wylegitymowali również pasażera. Ten jednak twierdził, że nie ma przy sobie żadnego dokumentu i podał ustnie dane personalne.  Dopiero sprawdzenie jego odcisków palców w policyjnej bazie danych pozwoliło na ustalenie, że mężczyzna przez cały czas podawał dane swojego kuzyna.

Okazało się, że 48-latek jest poszukiwany czterema listami gończymi  do odbycia kary ponad trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna figurował jako poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za przestępstwa, których dopuścił się kilka lat temu. Wcześniej jednak policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy podczas legitymowania co do swoich danych personalnych – informuje podkom. Lidia Kowalska.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker