Na sygnale

Młodzi ludzie spożywali alkohol nad jeziorem Chodeckim. Utopił się 19-latek

Tragicznie zakończył się wypoczynek dla 19-letniego chłopaka. Młody człowiek utonął podczas kąpieli poza strzeżonym kąpieliskiem. Wstępnie ustalono, że przed wejściem do jeziora Chodeckiego spożywał alkohol z kolegami.

Wczoraj po godzinie 17,00 w jeziorze Chodeckim  płetwonurek straży pożarnej ujawnił na głębokości około 6 metrów ciało. Zostało ono przekazane ratownikom medycznym. Pomimo podjętej próby reanimacyjnej nie udało się przywrócić czynności życiowych. Na miejscu pracowali policjanci wspólnie z prokuratorem, którzy ustalili przebieg zdarzenia.
Ze wstępnych czynności wynika, że grupa młodych osób podczas przebywania na plaży spożywała alkohol.  W pewnym momencie dwóch z nich postanowiło się wykapać w miejscu niestrzeżonym. Podczas pływania jeden z nich zanurkował.  Kiedy przez dłuższy czas nie wypływał na powierzchnię drugi powiadomił ratowników z pobliskiego kąpieliska. Ratownicy WOPR podjęli próbę odnalezienia mężczyzny oraz zaalarmowali służby ratownicze.  Co było bezpośrednią przyczyną utonięcia ustali dopiero przeprowadzone dochodzenie – informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski .Zespół Komunikacji Społecznej Komenda Miejska Policji we Włocławku.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker