Na sygnale

39-letni kierowca Opla uderzył w słup. Miał trzy promile alkoholu we krwi

Grozi mu kara pobawienia wolności do 2 lat

Kryminalny z Bydgoszczy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pijany kierowca wpadł w ręce funkcjonariusza, gdy ten spędzał wolny czas z dzieckiem. 39-letni kierowca opla uderzył w słup oświetleniowy. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Policjant z Wydziału Kryminalnego KW Policji w Bydgoszczy, będąc w czasie wolnym od służby, spędzał czas z dzieckiem na placu zabaw przy ulicy Jordanowskiej w Bydgoszczy. Zauważył jak srebrny Opel Astra uderza w słup oświetleniowy u zbiegu ulic Leszczyńskiego i Bielickiej. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł w kierunku pojazdu, aby udzielić pomocy i wezwać służby ratunkowe.  Z pojazdu wyszedł kierowca.

W trakcie rozmowy, policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu.  Zabrał mu kluczyki od pojazdu i uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca zdarzenia. Następnie zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o całej sytuacji. Po chwili na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego. Policjant przekazał mundurowym mężczyznę i kluczyki od jego pojazdu.  Okazało się, że mężczyzna ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 39-latek będzie odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Co więcej, najprawdopodobniej na najbliższe miesiące straci uprawnienia do kierowania pojazdami – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker