Na sygnale

Pijany kierowca bez prawa jazdy może spędzić w więzieniu n

35-latek ie zatrzymał się do kontroli drogowej, a później uszkodził radiowóz

Policyjnym pościgiem zakończyła się nocna akcja mundurowych ze Świecia. 35-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a później uszkodził radiowóz. Jak się okazało, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Dzisiaj  w Świeciu policjanci postanowili skontrolować jadącego podejrzanie motorowerzystę. Kierowca chwiał się na nogach stojąc przed przejazdem kolejowym w Jeżewie. Mundurowi  ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów zrównali pojazdy. W  tym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w radiowóz.
Policjanci uniemożliwili ucieczkę motorowerzyście i już po chwili 35-latek był w rękach funkcjonariuszy. Był nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

35-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie do zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker