Na sygnale

Policja zatrzymała kibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich

W minioną sobotę w pobliżu ulicy Śliwińskiego w Bydgoszczy spokój  zakłócała grupa młodych osób. Na miejsce został skierowany patrol. Wszystkie zatrzymane osoby miały emblematy jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. 34, 28, 23 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu. Pierwsze dwie zatrzymane osoby są doskonale znane bydgoskim policjantom. 34 i 28-latek są ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Obaj notowani.

W trakcie interwencji mundurowi usłyszeli od strony ulicy Bohaterów Westerplatte hałasy i odgłosy tłuczonego szkła. Funkcjonariusze poszli to sprawdzić. Przy „orliku” zauważyli grupę agresywnych osób, które krzyczały i próbowały wyłamać płot. Następnie grupa rozdzieliła się.Mundurowi pobiegli za większą grupą, która szła w kierunku ulicy Śliwińskiego. Tam agresorzy zaczęli kopać i wyłamywać lusterka w zaparkowanych pojazdach. Na widok policjantów zaczęli uciekać przez teren zielony w stronę lasu, który prowadzi przez skarpę do ulicy Toruńskiej.

-Po krótkim pieszym pościgu mundurowi zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn.  Kryminalni ustalili, że sprawcy uszkodzili łącznie 13 pojazdów, a także płot oraz pojemniki na śmieci.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym już 10 zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Oskarżyciel po przesłuchaniu podejrzanych postanowił zastosować wobec 23 i 20-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru (2 razy w tygodniu). Natomiast wobec 34 i 28-latka wnioskował do sadu o ich tymczasowy areszt.Teraz podejrzanym może grozić większa kara ponieważ, skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker