Na sygnale

Pijany 28-latek bez prawa jazdy wybrał się Fordem Focusem na przejażdżkę po DK5

Na szczęście szybko został wyeliminowany z ruchu i nie doprowadził do tragedii

28-latek jechał na tyle niebezpiecznie, że zwrócił na siebie uwagę innego kierowcy. Wczoraj  usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Odpowie także za jazdę FORDEM FOCUSEM  bez wymaganych uprawnień.

Zgłoszenie o tym, że DK5  w stronę Bydgoszczy w sposób niebezpieczny i zagrażający innym uczestnikom ruchu, jedzie Ford Focus. Na wskazaną trasę natychmiast został skierowany patrol.  W Kołaczkowie mundurowi zauważyli auto pisane w zgłoszeniu. Ford został natychmiast zatrzymany do kontroli.

Za jego kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Poznania. Okazało się, że kierowca w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia auta.   Jakby  tego było mało alkomat wykazał w organizmie 28-latka prawie 1,5 promila dlatego został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Być może dzięki reakcji zgłaszającego, który o niebezpiecznych manewrach kierowcy forda powiadomił policję, nie doszło do tragedii – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker