Na sygnale

Kryminalni zatrzymali oszustkę kredytową. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Chełmży pow. toruński zatrzymali 28-latkę pod zarzutem oszustwa kredytowego. Kobieta, chcąc wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych pożyczki, przedłożyła w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Chełmży   w jednym z tamtejszych banków zatrzymali na gorącym uczynku 28-latkę, która usiłowała wyłudzić kredyt. Funkcjonariusze ustalili wcześniej, że kobieta złożyła w tym celu stosowne dokumenty. Po dokładnej weryfikacji wszystkich danych w nich zawartych okazało się, że zaświadczenie o zatrudnieniu zostało sfałszowane. Według niego kobieta miała być zatrudniona w jednej z gdańskich butików i miała tam zarabiać kilkanaście tysięcy złotych. Na tej podstawie starała się o pożyczkę w wysokości 45 tys. zł.

28-latka usłyszała zarzut przedłożenia fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu w celu uzyskania kredytu co zostało kwalifikowane jako oszustwo kredytowe. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker