Na sygnale

Przestępca poszukiwany w Belgii zatrzymany przez „patrolowców” z Nakła

Policjanci z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego kontrolując mercedesa zatrzymali obywatela Holandii, poszukiwanego przez belgijski sąd europejskim nakazem aresztowania. 53-latek dziś trafił do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w swojej sprawie.

W minioną sobotę (4.09.21) przed godziną 10 policjanci nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego skontrolowali przemieszczającego się po terenie Nakła mercedesa. Standardowo, personalia prowadzącego auto 53-latka, sprawdzono w policyjnych systemach i wtedy okazało się, że obywatel Holandii od kilku miesięcy poszukiwany jest przez sąd w Belgii, który wydał za nim europejski nakaz aresztowania w związku z przestępstwem popełnionym w 2017 roku na terenie tego państwa. 53-latek ma do odbycia karę aż 7 lat pozbawienia wolności.
Zgodnie z procedurami, czynności z zatrzymanym wykonywała bydgoska prokuratura okręgowa. Wczoraj (05.09.21) stanął też przez sądem okręgowym, który zdecydował o umieszczeniu zatrzymanego w areszcie śledczym na okres 30 dni. W tym czasie zostanie podjęta decyzja o ewentualnej ekstradycji mężczyzny.

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker