Na sygnale

Bydgoszcz. Wpadł sprawca podpaleń 21 śmietników. Straty wyniosły 11700 zł

Za zniszczenie mienia grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali sprawcę 9 podpaleń, podczas których uległo zniszczeniu 21 pojemników do segregacji śmieci. Do zdarzeń tych dochodziło w okresie od kwietnia do czerwca 2019 r. Jak się okazało za wszystkimi dziewięcioma pożarami stoi ten sam mężczyzna. 32-latek odpowie za zniszczenie mienia wartego ponad 11 tys.zł.

W okresie od końca kwietnia do czerwca 2019 r., policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymywali zgłoszenia o pożarach śmietników. Na ul. Stawowej, Waryńskiego, Wysokiej i Koszarowej spaleniu uległo 21 pojemników do segregacji śmieci. Konsekwencją dwóch z nich było spalenie wiaty śmietnikowej i stopienie zadaszenia sklepu. Sprawca podpalił również wycieraczkę przed drzwiami mieszkania.  Spowodowało także nadpalenie samych drzwi. Swoim działaniem spowodował straty łączne na kwotę ponad 11700 złotych na szkodę różnych podmiotów.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy jednoznacznie wskazywał, że pożary są wynikiem celowego działania człowieka. Również zabezpieczony przez nich zapis monitoringu to potwierdzał. Zatem ustalenie personaliów sprawcy i jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. 32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec niego policyjny dozór. 32-latek będzie musiał 5 razy w tygodniu stawiać się w komisariacie – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker