Na sygnale

Kolizja 2 nocnych autobusów MZK linii 31 i32 w Bydgoszczy. 12 osób poszkodowanych

Około godz. 02.16 w niedzielę na ul. Bernardyńskiej koło hotelu Holiday INN zderzyły się dwa nocne autobusy linii 31 i 32. Najbardziej poszkodowani zostali obaj kierowcy. Z zakleszczeni w pojazdach byli uwalniani za pomocą narzędzi hydraulicznych.  Pozostałych 10 pasażerów odniosło tyko lekkie obrażenia.

-Do zdarzenia doszło na ulicy Bernardyńskiej, gdzie w związku z przebudową występują przewężenia jezdni. Najpoważniej ucierpieli kierowcy autobusów, którzy doznali urazów nóg. Obaj byli zakleszczeni i strażacy musieli poprzecinać karoserie pojazdów, aby ich uwolnić. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala. W akacji brało udział 5 zastępów strażaków  – poinformował dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z nieustalonej do tej pory przyczyn, kierujący autobusem jadąc od strony R. Jagiellonów w kierunku R. Bernardyńskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do czołowego zderzenia z drugim autobusem. W wyniku tego wypadku do szpitali trafiło 18 osób. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Policjanci przesłuchali świadków i przeprowadzili badanie trzeźwości jednego z kierowców, które nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Od drugiego kierowcy została pobrana krew do badań. Teraz policjanci zbierają dowody mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu i okoliczności wypadku  – informuje st.asp. Piotr Duziak, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker