Na sygnale

Zatrzymany sprawca rozboju na stację paliw

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Po około dwóch godzinach od napadu na stację paliw w gminie Świecie policjanci zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 25-latka.  Sprawca usiłował za wszelką cenę uniknąć spotkania z mundurowym. Mieszkaniec powiatu tucholskiego trafił za kraty policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do jednej ze stacji paliw wszedł młody mężczyzna. Wymusił na ekspedientkach wydanie pieniędzy. Kobiety w obawie o swoje życie i zdrowie wyjęły gotówkę z kasy. Sprawca zabrał łup i uciekł.Policjanci „namierzyli” uciekiniera i podjęli próbę zatrzymania audi. Kierowca nie zastosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg.

-Kierowca AUDI przemieszczał się w kierunku Tucholi. Na obwodnicy Świecia miejscowi policjanci ustawili posterunek blokadowy złożony z dwóch samochodów ciężarowych. Sprawca nie reagując na polecenia policjantów ominął blokadę usiłując równocześnie potrącić mundurowych.  Sprawca został zatrzymany w Bysławiu . W trakcie zatrzymania policjanci użyli broni.Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego. W chwili zatrzymania był trzeźwy. W wyniku podjętych przez policjantów działań mężczyzna nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze odzyskali  część skradzionych pieniędzy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzorowane prze Prokuraturę Rejonową w Świeciu wyjaśni okoliczności zdarzenia – informuje podkom. Joanna Tarkowska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker