Na sygnale

Chcieli wyłudzić 13.tys.zł. odszkodowania od ubezpieczyciela. Kolizja drogowa była „ustawką”

Za tego typu przestępstwa może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności

Zarzuty związane z próbą wyłudzenia odszkodowania usłyszało dwoje bydgoszczan. Oszuści domagali się wypłaty odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej za uszkodzenia pojazdu powstałe w wyniku kolizji drogowej pomiędzy Skodą a Subaru. Jak się okazało zdarzenie zostało przez nich zaplanowane i spowodowane umyślnie. Na tym jednak nie koniec.

Wszystko zaczęło się od kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Artyleryjskiej w Bydgoszczy. Wówczas zderzyły się pojazdy marki Subaru i Skoda. Policjanci dotarli do informacji o próbie wyłudzenia odszkodowania. Dwoje bydgoszczan domagało się od firmy ubezpieczeniowej wypłaty ponad 13 tys.zł.odszkodowania za uszkodzenia pojazdu powstałe w wyniku zdarzenia z lutego. Okazało się, że sytuacja została zaplanowana przez 26-letniego bydgoszczanina i jego o 5 lat młodszą koleżankę, która tego dnia kierowała Subaru. Natomiast Skodę prowadził kolega podejrzanego.

Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 26-latka. Wówczas okazało się, że mężczyzna dysponuje danymi wielu osób oraz podejrzanymi umowami kupna-sprzedaży aut. Dodatkowo policjanci znaleźli u niego tzw. „działkę” marihuany. Zarówno 26-letni mężczyzna, jak i 21-letnia kobieta usłyszeli zarzuty dotyczące próby osiągnięcia korzyści majątkowej. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty pieniędzy.  Dobrana ara odpowie za próbę ich wyłudzenia. Mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających.  Zarzuty mogą również usłyszeć kolejne osoby, których związek z tą sprawą policjanci ustalają – informuje podkom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker