Na sygnale

Kierowca Renault zasnął za kierownicą na autostradzie koło Świecia

Dzisiaj  ok. godz. 2.20 w Mniszku, na autostradzie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący Renault, zasnął za kierownicą. Uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego DAF. 26-latek trafił do szpitala.

 Ze ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący Renault Traffic, 26-latek zasnął za kierownicą. W wyniku tego najechał na lewy narożnik naczepy samochodu ciężarowego DAF. Następnie zjechał na lewe pobocze, uderzył w barierę energochłonną.Pojazd zatrzymał się dopiero na pasie zieleni po prawej stronie drogi. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. 45-letniemu kierowcy DAF-a nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi.

Droga w kierunku Gdańska, na czas prowadzenia czynności wykonywanych przez policjantów, była wyłączona z ruchu. Sprawca kolizji odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Należy pamiętać również, planując dłuższą podróż, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zadbać o własne samopoczucie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker