Na sygnale

W okresie ochronnym łowili ryby na Torze Regatowym w Brdyujściu

Za nielegalny połów ryb odpowiedzą trzej mężczyźni, którzy zignorowali okres ochronny dla ryb. Kryminalni zastali wędkarzy w rejonie Toru Regatowego. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Każdego roku okresie od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie. Wszystko to zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, które wprowadza okres ochronny dla ryb. Dlatego też bydgoscy policjanci reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o ten przepis oraz Ustawę o rybactwie śródlądowym.

Wczoraj w rejonie Toru Regatowego mężczyźni łowili  nielegalnie ryby, wbrew obowiązującym przepisom. Okazali się nimi 56 i 59-letni mieszkańcy Łodzi oraz 35-letni mieszkaniec Pabianic. Mężczyźni zostali wylegitymowani oraz poinformowani o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Zgodnie z przepisami został im zabezpieczony sprzęt wędkarski. Jeszcze wczoraj  wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego połowu ryb  – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker