Na sygnale

Na prośbę KG Policji nie będziemy informowali o „alarmach bombowych”

Zwracam się do Państwa  Redakcji z ważną prośbą o współpracę i wzajemne zrozumienie. Chodzi o to aby ograniczyć do minimum publikacje tego typu informacji. Taki przekaz jest dla nas wszystkich szkodliwy, ponieważ powoduje m. in. naśladownictwo, a więc powielanie tego typu zgłoszeń. Powoduje to paraliż działania danej instytucji/organizacji, często redakcji czy miejsc pracy naszych bliskich, a utrudnia również znacznie pracę służb.

Informowanie o fałszywym alarmie w urzędzie/instytucji jest korzystne jedynie dla sprawcy lub sprawców tego typu zgłoszeń, bowiem właśnie za pośrednictwem mediów dowiadują się o rozmiarach i efektach swojego działania i niejednokrotnie czerpią z tego satysfakcję.
               
Podobnie jak bardzo dobrym zwyczajem mediów jest pomijanie informacji o próbach samobójczych lub zdarzeniach, gdzie może cierpieć szeroko pojęte dobro dziecka, tak i w sytuacji fałszywego alarmu bombowego proszę o wyrozumiałość – apeluje  insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy, Komendanta Głównego Policji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker