Na sygnale

Policjanci nie dopuścili do jazdy z przedszkolakami niesprawnego autobusu

Policjanci dwukrotnie nie dopuścili do jazdy autobusu tego samego przewoźnika

Krótko mówiąc, w złym stanie były dwa autobusy, które kolejno przewoźnik „podstawił” do policyjnej kontroli. A miały one wieźć przedszkolaków na wycieczkę. Zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów. Były też mandaty.

Dziś  w Inowrocławiu  na terenie stacji diagnostycznej policjanci „drogówki” skontrolowali autobus. Miał on wyjechać z dziećmi w wieku przedszkolnym na wycieczkę. Policjanci nie zezwolili na podróż, bo stwierdzili w autobusie wycieki płynów eksploatacyjnych i usterki w oświetleniu. Tym samym został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Został tez nałożony mandat

Powiadomiony o takiej sytuacji przewoźnik, przysłał niebawem w miejsce kontroli kolejny autobus. Przy nim również policjanci stwierdzili takie same nieprawidłowości. Doszedł do nich jeszcze luz w układzie kierowniczym. To wszystko oczywiście eliminowało pojazd z ruchu. Dlatego decyzja policjantów była identyczna jak wcześniej. Policyjne kontrole tego typu służą sprawdzeniu podstawowych i ważnych wymogów, co do kierowców i stanu autobusu. Na szali przecież stawia się bezpieczeństwo w tym przypadku dzieci – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP Inowrocław.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker