Na sygnale

Na „tajnej” plantacji rosło ponad 600 roślin konopi indyjskich

Policjanci znaleźli plantację ukrytą za szafami. Wszystko zorganizowali prawie perfekcyjnie. Ponad 600 roślin konopi indyjskich rosło  w kotłowni. Do policyjnego aresztu trafiła 40-latka i jej 22-letni syn. Grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

W  gminie Lubicz, policjanci zlikwidowali plantacje zorganizowane w byłej stadninie.  Wokół domu i pomieszczeń gospodarskich rosły rośliny konopi, inne posadzono w specjalnych plastikowych pojemnikach z odciętą górą. Jednak policjanci nie zadowolili się tym znaleziskiem i dokładnie sprawdzili także wnętrza licznych budynków.

W jednym z obiektów, w tylnej części znajdowała się kotłownia, w której stała szafa. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci zauważyli, że przez nią właśnie wchodzi się do kolejnego pomieszczenia. Znajdowała się tu kompletnie wyposażoną plantację marihuany z roślinami w różnej fazie wzrostu. Były tam wyciągi z filtrami, nawilżacze, wentylatory, a nawet zapiski pomocne do tej specyficznej uprawy. W innym pomieszczeniu, położonym w pobliżu kotłowi, urządzono „normalny” pokój. W nim także była szafa. I jak się okazało przez nią także wchodziło się do kolejnego ukrytego pokoju, w którym policjanci znaleźli następną plantację urządzoną dokładnie tak, jak ta za kotłownią – informuje podinsp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker