Na sygnale

Na „tajnej” plantacji rosło ponad 600 roślin konopi indyjskich

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci znaleźli plantację ukrytą za szafami. Wszystko zorganizowali prawie perfekcyjnie. Ponad 600 roślin konopi indyjskich rosło  w kotłowni. Do policyjnego aresztu trafiła 40-latka i jej 22-letni syn. Grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

W  gminie Lubicz, policjanci zlikwidowali plantacje zorganizowane w byłej stadninie.  Wokół domu i pomieszczeń gospodarskich rosły rośliny konopi, inne posadzono w specjalnych plastikowych pojemnikach z odciętą górą. Jednak policjanci nie zadowolili się tym znaleziskiem i dokładnie sprawdzili także wnętrza licznych budynków.

W jednym z obiektów, w tylnej części znajdowała się kotłownia, w której stała szafa. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci zauważyli, że przez nią właśnie wchodzi się do kolejnego pomieszczenia. Znajdowała się tu kompletnie wyposażoną plantację marihuany z roślinami w różnej fazie wzrostu. Były tam wyciągi z filtrami, nawilżacze, wentylatory, a nawet zapiski pomocne do tej specyficznej uprawy. W innym pomieszczeniu, położonym w pobliżu kotłowi, urządzono „normalny” pokój. W nim także była szafa. I jak się okazało przez nią także wchodziło się do kolejnego ukrytego pokoju, w którym policjanci znaleźli następną plantację urządzoną dokładnie tak, jak ta za kotłownią – informuje podinsp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker