Na sygnale

Uważaj na oszustów działających przez Messengera. Wyłudzają kasę za pomocą kodu BLIK !

Za pomocą komunikatora Messenger z jednym z policjantów  skontaktował się jego kolega. Poprosił o szybką pożyczkę. Pieniądze miały zostać przekazane za pomocą kodu BLIK. Czujny funkcjonariusz jednak wyczuł podstęp. Okazało się, że to przestępca chciał wyłudzić pieniądze.

Wczoraj za pomocą komunikatora Messenger z jednym z policjantów skontaktował się jego kolega. Znajomy chciał pożyczyć pieniądze, które miały zostać przelane na konto za pomocą kodu BLIK. Piszący używał różnych argumentów, żeby skorzystać właśnie z tej opcji robienia przelewów i to wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza.

Funkcjonariusz zatelefonował do kolegi. Wtedy okazało się, że to nie on prowadził korespondencję. Przestępca włamał się na konto komunikatora i podawał się za znajomego. Szybka reakcja policjanta spowodowała, że zainteresowany natychmiast zmieniał hasło, którym posługiwał się oszust. Policjanci ostrzegają, Jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przelew za pomocą kodu BLIK zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej żądanie. BLIK to szybka płatność, której po potwierdzeniu nie uda się już cofnąć.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker