Na sygnale

Ukradli w sklepie perfumy. Przy okazji ukradli też portfel przypadkowemu cudzoziemcowi

Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 32 lat okradli sklep i poznanego przypadkowo cudzoziemca. Ich łupem padły perfumy, portfel oraz dokumenty. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem

Kilka dni wcześniej  do przechodnia podeszło dwóch obcych mu mężczyzn. W rozmowie zaoferowali mu swoją pomoc polegającą na poruszaniu się po mieście i przy kupnie telefonu. Podczas pobytu całej trójki w inowrocławskiej galerii, sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Dwaj mężczyźni bowiem, gdy tylko znaleźli się w jednej z drogerii, dokonali kradzieży perfum za ponad 600 zł. Ponadto, nowo poznanemu mężczyźnie, jeden z nich ukradł portfel z gotówką i paszportem. Po czym sprawcy uciekli.

-Kryminalni biorąc pod uwagę opis wyglądu złodziei oraz ich cech charakterystycznych, wytypowali dwóch mieszkańców miasta, którzy mogli mieć związek ze zdarzeniem. Utwierdził ich w tym przekonaniu zapis monitoringu. Gdy mieli już wystarczające dowody, kryminalni weszli do mieszkań obu mężczyzn i zatrzymali ich. Skradzionego towaru policjanci nie odzyskali, bo został on już sprzedany. Młodszy z nich odpowie również za kradzież portfela i paszportu. Grozi im kara do 5 lat więzienia – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker