Na sygnale

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców którzy na A1 pędzili ponad 200 km/h.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na autostradzie A-1 zatrzymali dwóch kierowców, którzy trasą szybkiego ruchu pędzili ponad 200km/h. Kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami i „wzbogacili się” o 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” nadzorowali ruch na autostradzie A-1. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w videorejestrator sprawdzali między innymi, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości.  W przeciągu niespełna pół godziny mundurowi musieli interweniować dwa razy, żeby spowolnić pędzących zbyt szybko.

W rejonie węzła Nowe Marzy  zmierzyli prędkość AUDI. 40-letni mężczyzna prowadzący pojazd pędził 214 km/h. Brawurową jazdę przerwali policjanci zatrzymując samochód do kontroli. Czynności zakończyły się nałożeniem mandatu i 10 punktów karnych. Po chwili zauważyli szybko jadącego Mercedesa. Videorejestratora wskazał, że auto mknie 212 km/h. Policjanci wypisali 42-letniemu kierowcy mandat i nałożyli 10 punktów karnych– informuje asp. szt. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.

Kierowcy samochodów osobowych mogą po autostradzie poruszać się z prędkościami do 140 km/h. Ujawnione przekroczenia prędkości o 74 km/h i 72 km/h to poważne naruszenie przepisów nawet na trasie szybkiego ruchu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker