Na sygnale

Grudziądz. Kierowca dostawczego mercedesa pędził 133km/h

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którego kierowca w obszarze zabudowanym pędził 133 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. 30-letni mężczyzna prowadzący pojazd został ukarany mandatem za zbyt szybką jazdę. Przekroczenie prędkości o 53 km/h skutkowało również zatrzymaniem prawa jazdy.

W niedzielę (31.03.19) grudziądzcy policjanci z „drogówki” patrolowali obwodnicę Grudziądza nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. W pewnym momencie na ul. Peszkowskiego funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko jadącego mercedesa. Policjanci dokonali dynamicznego pomiaru prędkości jazdy tego samochodu. Videorejestrator wskazał, że auto pędziło 133 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h.

Mundurowi natychmiast przerwali zbyt szybka jazdę zatrzymując samochód do kontroli. Okazało się, że pojazdem kieruje 30–letni grudziądzanin. Policyjna kontrola zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy. Teraz  policjanci o przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h powiadomią starostę, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy – inform uje asp. szt. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker