Na sygnale

Bydgoszcz. 24-latkowie kierowali samochodami będąc pod wpływem narkotyków

Dwóch 24-latków z Bydgoszczy i Fordonu wpadło w ręce policjantów jak kierowali samochodami  pod wpływem narkotyków. Jeden z nich ukrywał marihuanę w skarpecie.  Drugi posiadał skręta w paczce papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latkowi  z Opla prawo jazdy. Natomiast drugi 24-latek który kierował  VW bez uprawnień odpowiadać  będzie przed sądem.

Wczoraj  kryminalni przejeżdżając ulicą Grunwaldzką zauważyli stojącego na poboczu Opla. Obok auta stał młody mężczyzna.  24-latek powiedział, że bał  się zasnął za kierownicą i zjechał na pobocze.  Okazało się że pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych. Co więcej, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Bydgoszczanin zachowywał się dziwnie, miał wahania nastrojów. Odmówił wezwania pomocy medycznej.

Mężczyzna był trzeźwy.  Badanie narkotesterem wykazało, że 24-latek jest pod wpływem THC i amfetaminy. Mężczyzna został dowieziony do komisariatu. Tam okazało się, że w skarpetce ma schowaną „działkę” marihuany. Do badań została pobrana mu krew. Jeśli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi obecność zakazanych środków psychoaktywnych w jego organizmie, wówczas usłyszy dodatkowy zarzut dotyczący kierowania pojazdem pod ich wpływem – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

-Podobna sytuacja miała miejsce na terenie Fordonu. Patrol przejeżdżając ulicą Piwnika Ponurego zauważyli kierowcę VW, który zaparkował w pobliżu boiska. Następnie na widok radiowozu pośpiesznie zamknął auto i zaczął się oddalać. Mundurowi wylegitymowali go. 24-latek był trzeźwy. Wstępne badanie wykazało, że 24-latek znajduje się pod wpływem THC i amfetaminy.  Mieszkaniec Fordonu może odpowiadać za posiadanie narkotyków, a także za kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – dodaje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker