Na sygnale

Skępe. Podszywając się pod swojego brata chciał uniknąć zatrzymania

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci pojechali pod ustalony adres gdzie miał przebywać poszukiwany. Zastany na miejscu mężczyzna podawał jednak policjantom inne dane. Podszywając się pod swojego brata chciał uniknąć zatrzymania. Prawda wyszła na jaw, gdy podczas sprawdzenia w systemach policjanci dotarli do zdjęć poszukiwanego.

Dyżurny lipnowskiej komendy uzyskał wczoraj  informację o miejscu przebywania mężczyzny poszukiwanego przez słupski sąd do obycia kary więzienia. Gdy policjanci  odnaleźli dom odpowiadający ustaleniom weszli do środka. Na miejscu zastali mieszkańców oraz kobietę i mężczyznę, których nie znali.  Mężczyzna tłumaczył, że nie ma dokumentu. Legitymowany podawał policjantom inne dane niż te widniejące na zarządzeniu. Kłamstwo wyszło na jaw gdy funkcjonariusze sprawdzili osobę w policyjnych systemach. Okazało się, że wizerunek który jest im przypisany znacznie różni się od stojącego przed nimi mężczyzny. Nie pomogły tłumaczenia, że różnice spowodował czas wykonania zdjęcia.

Jak się okazało, aby uniknąć więzienia legitymowany podawał funkcjonariuszom dane, które należały do jego brata. Chciał w ten sposób uniknąć zatrzymania i odbycia zasądzonej kary. Wkrótce okazało się także, iż mężczyzna ma przy sobie dowód osobisty, a wizerunek w systemie tym razem pasował do jego osoby. 39-latek został zatrzymany. Teraz na rok trafi do zakładu karnego. Przed wyjazdem zgodnie z art. 65 Kodeksu Wykroczeń został jednak ukarany mandatem za wprowadzanie policjantów w błąd – informuje oficer prasowy KPP w Lipnie
podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker