Na sygnale

Tuchola. Policjanci weszli do auta przez bagażnik. Wyciągnęli nieprzytomnego kierowcę.

Mężczyzna znajdował się w samochodzie, zaparkowanym na terenie parkingu leśnego i nie dawał oznak życia. Policjanci weszli do auta przez bagażnik i wyciągnęli na zewnątrz nieprzytomnego kierowcę. Udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji miejscowych policjantów udało się uratować 50-latka.

Wczoraj  mundurowi st. sierż. Janusz Narloch i post. Sandra Balcer pełnili służbę nocną na terenie miasta. Około godz. 4:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że kierowca Opla, który choruje na cukrzycę. Jadąc ze Świecia zjechał na parking leśny w pobliżu 7 km od Tucholi. Policjanci zgodnie z dyspozycją pojechali sprawdzić wskazaną trasę.

Na leśnym zajeździe zauważyli zaparkowanego Opla, w którym znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt lecz bezskutecznie. Włączone sygnały świetlne i dźwiękowe też nie odniosły żadnego skutku. Dodatkowo drzwi w aucie były zamknięte. Na szczęście próba otwarcia bagażnika okazała się trafna. Dzięki temu policjant mógł wejść do środka i wydostać mężczyznę na zewnątrz. W międzyczasie dyżurny powiadomił o zdarzeniu pogotowie. Stróże prawa udzielili mu pomocy i kontrolowali jego funkcje życiowe. Dalej zajęli się nim ratownicy. Poziom cukru we krwi mężczyzny był tak niski, że zagrażał jego życiu. 50- latek wymagał natychmiastowej pomocy i został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo jakby to wszystko się skończyło gdyby nie szybka reakcja policjantów– informuje sierż. szt. Bartosz Wiese, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker