Na sygnale

Bydgoszcz. Policja kontrolowała pojazdy pod kątem emisji spalin

Ujawnili 32 pojazdy z nieprawidłowościami w zakresie emisji spalin.

Policjanci przeprowadzili działania „SMOG” mające na celu kontrole pojazdów pod kątem emisji spalin i zadymienia. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk  ale także niesprawnych technicznie pojazdów oraz złej jakości ich spalin.

Wczoraj  na terenie naszego województwa policjanci przeprowadzili działania „SMOG”. Głównym celem działań było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym.  W szczególności eliminowano z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Działania „SMOG” miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko „zasługa” kominów i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów oraz złej jakości ich spalin.

Kujawsko-pomorscy policjanci podczas działań przeprowadzili 2341 kontroli pojazdów.  Ujawnili 32 pojazdy z nieprawidłowościami w zakresie emisji spalin.  Zatrzymano  32 dowody rejestracyjne. Poza tym, w związku z innymi naruszeniami wymagań ochrony środowiska, funkcjonariusze zatrzymali 85 dowodów rejestracyjnych.

Kierującym przypominamy, że muszą się liczyć z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policjanta podczas kontroli, jeżeli pojazd nie spełnia wymogów określonych przepisami prawa.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker