Na sygnale

Policjant z Bydgoszczy jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę Peugeota

Zatrzymany miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. 26-latka zatrzymał na DK 25 w Tryszczynie policjant z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, który jechał do pracy.

Zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy  na DK 25 w Tryszczynie. Policjant zauważył niewłaściwie  jadącego Peugeota. Uwagę funkcjonariusza zwrócił styl jazdy kierowcy oraz wykonywane przez niego nieskoordynowane manewry przy prędkości około 30 km/h, m. in. Wjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu.

Policjant zachowując wszelkie środki ostrożności dał sygnał do zatrzymania i zajechał mu drogę. Kierujący Peugeotem zatrzymał się na pobliskim wjeździe na parking. Wówczas funkcjonariusz podszedł do niego i zabezpieczył kluczyki od pojazdu. Uniemożliwił tym samym dalszą jazdę 26-latkowi. W międzyczasie poinformował o całej sytuacji swojego dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i wiózł ze sobą pasażera. Dodatkowo policjanci ustalili, że 26-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker