Na sygnale

Policjantka z Bydgoszczy w czasie wolnym od służby zatrzymała rozbójnika

Czujnością wykazała się funkcjonariuszka namierzyła rozbójnika na przystanku autobusowym. Wspólnie z kolegami z komisariatu zatrzymała 19-latka podczas ucieczki. Młody mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, a następnie został aresztowany przez bydgoski sąd.

Do zdarzenia doszło w środę po południu przy skrzyżowaniu ulicy Szubińskiej i Gnieźnieńskiej w Bydgoszczy. Wówczas policjantka z bydgoskiego Szwederowa, będąc po służbie, zauważyła na przystanku autobusowym mężczyznę poszukiwanego przez funkcjonariuszy do sprawy rozboju. O tym fakcie powiadomiła dyżurnego ze Szwederowa, który na miejsce skierował mundurowych.

W między czasie mężczyzna wsiadł do autobusu. Natomiast do policjantki podjechał znajdujący się w pobliżu dzielnicowy. Następnie razem pojechali za autobusem. W tym też czasie nawiązali kontakt z jadącym do nich patrolem. Na bieżąco informowali ich o kierunku przemieszczania się autobusu. Na przystanku autobusowym przy ulicy Pięknej patrol zatrzymał autobus. Podejrzewany na widok radiowozu otworzył awaryjnie drzwi w autobusie i wybiegł w kierunku ulicy Gołębiej.

Tam przebiegł przez jedno z ogrodzeń posesji. Po chwili policjantka wraz z dzielnicowym zauważyła jadącą taksówkę, w której siedział poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali auto. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju. 19-latek na początku stycznia przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy napadł na mężczyznę, zabierając mu elektronicznego papierosa. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 19-latka na trzy miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker