Na sygnale

Barcin: Za jazdę po pijanemu i bez uprawnień grozi kierowcy Opla kara do 5 lat więzienia

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Barcińscy policjanci zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. A to zapewne dlatego, że był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W Barcinie policjanci zauważyli Opla, którym kierował 35-latek. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i dali kierowcy sygnał do zatrzymania. On jednak zignorował polecenia funkcjonariuszy. Gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Wpadł w poślizg i uderzył w barierki, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.

-Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 35-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi, tj. brak prawa jazdy oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolnościinformuje mł. asp. Wioleta Burzych
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker