Na sygnale

Wypadek-Lipno: Kierowca ciężarówki Mercedes uciekł z miejsca kolizji

Kierowca ciężarówki Mercedes uderzył w stojącego Renault tak mocno, że ten siłą został wepchnięty na latarnię która się złamała. Pojechał jednak dalej, bo nie zauważył, że kogoś potrącił. Na trasie zatrzymali go policjanci z tamtejszej jednostki. Kierowca Renault został ukarany mandatem za nieprawidłowe parkowanie pojazdu. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny, bo Master został poważnie uszkodzony.

Wczoraj 32-latek kierujący Renault nieprawidłowo zaparkował na chodniku i wyszedł na chwilę z pojazdu. Gdy do niego wrócił i wsiadł do środka poczuł silne uderzenie w tył. Jego auto zostało przepchnięte do przodu i uderzyło w latarnię uszkadzając słup. Okazało się, że 55-latek kierujący ciężarowym Mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd. Uderzył w niego nie zachowując odpowiedniego odstępu. Nie zatrzymał się i pojechał dalej.

-Kierowca Mercedesa wyjechał z Lipna i kierował się w stronę Rypina. O tym fakcie policjanci dowiedzieli się od świadka zdarzenia, który pojechał za ciężarówką. Na terenie powiatu rypińskiego zatrzymali go funkcjonariusze tamtejszej komendy. Mieszkaniec Włocławka tłumaczył, że nie wie nic o udziale w kolizji. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na kierowcę mercedesa policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu –  informuje oficer prasowy KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker