Na sygnale

Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby pomogli wydostać się starszej kobiecie z płonącego mieszkania

Dzięki bohaterskiej postawie policjantów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby pomogli wydostać się starszej kobiecie z płonącego mieszkania. Nawet przez moment nie zawahali się, aby pomóc i uratować ludzkie życie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek  tuż przed godziną 23:00.  Będący w czasie wolnym od służby st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński z bydgoskiego Śródmieścia, przejeżdżali ul. Grunwaldzką,  Zauważyli w jednym z budynków wydobywający się dym. Policjanci zatrzymali się, aby sprawdzić co się dzieje.

Na miejscu dowiedzieli się, że na ostatnim piętrze kamienicy, tam gdzie jest pożar, najprawdopodobniej znajduje się starsza kobieta.  Gęsty dym ograniczał im widoczność. Policjanci użyli latarek w telefonie. Dotarli do drzwi mieszkania, w którym był pożar. Tam o pomoc wołała starsza kobieta. Funkcjonariusze pomogli wyjść kobiecie z korytarza, a następnie na podwórko. Tam  została  przekazana przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Policjanci pomagali też  w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia nie dopuszczając postronnych osób w obszar działań straży pożarnej.Należy podkreślić, że st. post. Wojciech Mikulski i st. post. Patryk Sławiński choć byli po służbie, zachowali pełen profesjonalizm i odwagę, dzięki czemu uratowali to co najcenniejsze ze wszystkich wartości – ludzkie życie – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker