Na sygnale

Monitoring namierzył złodzieja sklepowego

19-latek długo nie cieszył się wolnością po ostatniej odsiadce. Czekały na niego trzy nakazy doprowadzenia. Wczoraj okradł sklep na ponad 1000zł.Funkcjonariusze zatrzymali recydywistę, a w mieszkaniu znaleźli ukradzioną odzież.

Jedna z pracownic lipnowskiego dyskontu zauważyła wczoraj  pustą półkę sklepową. Wzbudziło to jej podejrzenia. Po obejrzeniu monitoringu okazało się, że młody mężczyzna spakował towar z półki do kartonu, po czym przeszedł przez jedną z zamkniętych kas i opuścił sklep.

19-latek szybko został rozpoznany przez dzielnicowego. Kryminalni natychmiast udali się pod ustalony adres. Zanim zapukali do drzwi, w mieszkaniu słychać było odgłosy obecności osób, które potem gwałtownie ucichły. Pomimo wielokrotnego wezwania policjantów nikt nie odpowiadał. Dopiero decyzja prokuratury o siłowym wejściu do mieszkania przekonała domowników do otwarcia drzwi.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży na kwotę ponad 1000 złotych. Przyznał się do zarzucanego czynu. Ponieważ działał w warunkach recydywy musi spodziewać się zaostrzonej kary. Na proces poczeka jednak za kratkami, bo zgodnie z wystawionymi nakazami, został już doprowadzony do zakładu karnego – informuje oficer prasowy KPP w Lipnie, podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker