Na sygnale

Autokar nie wyjechał w trasę

Kierowca miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Płocka

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci drogówki uniemożliwili dalszą drogę kierującemu autokarem, który zamierzał zawieźć dzieci na wycieczkę do Płocka. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili nieprawidłowości, z powodu których nie mogli dopuścić autokaru do dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 100 zł.

Dzisiaj (05.12.)  na prośbę rodzica, policjanci z„drogówki” dokonali kontroli autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Płocka. Funkcjonariusze w trakcie kontroli autokaru  ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu. Mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy. Mundurowi  zatrzymali dowód rejestracyjny do czasu usunięcia nieprawidłowości oraz ukarali kierowcę mandatem karnym.

Na prośbę rodziców, opiekunów bądź organizatorów wycieczek policjanci przeprowadzają kilka tego typu kontroli w miesiącu. W większości przypadków stan techniczny pojazdów jest bardzo dobry i nie budzi żadnych zastrzeżeń. Zdarzają się jednak przypadki, w których pojazd lub stan kierującego nie pozwala na kontynuowanie podróży.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker