Na sygnale

Surowa kara za bezmyślne strzelanie z wiatrówki

19-latek strzałami z wiatrówki uszkodził lustro drogowe

Kryminalni zatrzymali 19-latka, który strzałami z wiatrówki uszkodził lustro drogowe. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  ustalili, że 19-letni mieszkaniec Mroczy, strzelając z wiatrówki uszkodził znajdujące się na jednym ze skrzyżowań lustro drogowe. Wartość zniszczonego mienia urząd wycenił na kwotę 1000 złotych.

Zaraz po tych ustaleniach mundurowi skierowali swoje kroki do miejsca zamieszkania wytypowanego sprawcy. Kompletnie zaskoczony 19-latek został zatrzymany. Kryminalni zabezpieczyli wiatrówkę, która posłużyła sprawcy do popełnienia przestępstwa.

-Zachowanie 19-latka było o tyle bezmyślne, że w miejscu, gdzie lustro zamontowano, widoczność jest słaba. Urządzenie było bardzo pomocne kierowcom, by bezpiecznie się poruszać. Mieszkaniec Mroczy usłyszał zarzut zniszczenia mienia i zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz zachowanie podejrzanego będzie oceniał sąd – informuje Mł. asp. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker