Na sygnale

Kierował FIATEM będąc pod wpływem środków odurzających

W mieszkaniu 23-latka kryminalni zabezpieczyli tabletki ekstazy

Policjanci zatrzymali 23-latka u którego  badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem zakazanych środków psychoaktywnych

W niedzielę patrol zauważył na ulicy Skorupki FIATA  z widocznymi śladami uszkodzeń. Pojazd przemieszczał się w kierunku ulicy Leszczyńskiego. Mundurowi ruszyli za nim. Na ulicy Czackiego zatrzymali fiata do kontroli.

W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. Policjanci wyczuli wydobywający się z pojazdu charakterystyczny zapach marihuany. Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem służbowym. Czworonóg jest wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków. Pies nie znalazł zakazanych substancji .Policjanci pojechali z 23-latkiem do bydgoskiej komendy, gdzie przebadali go narkotesterem. Wstępne badanie wykazało, że jest pod wpływem THC i amfetaminy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu za stan techniczny. Kryminalni przeszukali też jego mieszkanie. Tam zabezpieczyli dwie szare tabletki ekstazy. 23-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Jeśli badania laboratoryjne wykażą w jego krwi obecność zakazanych środków psychoaktywnych, wówczas usłyszy drugi zarzut dotyczący kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Grozi za to między innymi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker