Na sygnale

Policjanci zabezpieczyli na fordońskim targowisku 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 27 tys. zł.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci zabezpieczyli  na fordońskim targowisku 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymali 47-latka. Mężczyzna będzie odpowiadać z kodeksu karnego skarbowego.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na fordońskim targowisku mogą znajdować się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za ten nielegalny proceder.

Wczoraj (29.05.2020) około godziny 12:00 namierzyli podejrzewanego na targowisku. Mężczyzna wszedł do jednego z pawilonów. Po chwili wyszedł trzymając w ręku paczki papierosów. 47-latek został wylegitymowany. Policjanci przeszukali pomieszczenie. Tam znaleźli 1200 nielegalnych paczek papierosów. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu.

Fordońscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 27 tysięcy złotych.- informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker