Na sygnale

Policjanci zabezpieczyli na fordońskim targowisku 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 27 tys. zł.

Policjanci zabezpieczyli  na fordońskim targowisku 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymali 47-latka. Mężczyzna będzie odpowiadać z kodeksu karnego skarbowego.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na fordońskim targowisku mogą znajdować się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za ten nielegalny proceder.

Wczoraj (29.05.2020) około godziny 12:00 namierzyli podejrzewanego na targowisku. Mężczyzna wszedł do jednego z pawilonów. Po chwili wyszedł trzymając w ręku paczki papierosów. 47-latek został wylegitymowany. Policjanci przeszukali pomieszczenie. Tam znaleźli 1200 nielegalnych paczek papierosów. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu.

Fordońscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 27 tysięcy złotych.- informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker