Na sygnale

13-latek sprawcą wywołania fałszywego alarmu bombowego w IKEA Bydgoszcz

Autorom tego typu "żartów"może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. P

Policjanci  namierzyli 13-letniego autora żartobliwego wpisu w komputerze sklepu IKEA.  Skutkował  on ewakuowaniem kilkuset ludzi z budynku. Poza tym było jeszcze kilkugodzinne sprawdzanie sklepu rzez funkcjonariuszy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

We wtorek po południu, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby w hipermarkecie IKEA w Bydgoszczy. Na miejscu  funkcjonariusze zastali pracownika sklepu.  Mężczyzna zauważył wpis w języku angielskim o podłożeniu ładunku wybuchowego. Znajdowała się on w komputerze służącym do wyrażania opinii na temat sklepu.

Na miejsce zostali wezwani policjanci wyspecjalizowani w rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym. Do pomocy w sprawdzeniu sklepu wykorzystali psa wyszkolonego do szukania materiałów pirotechnicznych. Późnym popołudniem sklep opuścili klienci i pracownicy. Mundurowi na szczęście nie potwierdzili informacji. Do sprawy włączyli się kryminalni. Funkcjonariusze skrupulatnie analizowali zgromadzony materiał.  Z ustaleń kryminalnych wynikało, że jest to 13-latek ze Świecia. Policjanci pod wytypowanym adresem, zastali 13-latka i jego rodziców. Nastolatek przyznał się do wpisu. Nie spodziewał się w związku z tym takich konsekwencji. Miał być to tylko żart.Teraz sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie 13-latka – informuje kom. Przemysław Słomski,

Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Przypominamy, że zgodnie z art. 224a, które brzmi: „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia” może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Ponadto, przestępstwo to może wiązać się z poniesieniem wysokich kosztów finansowych (art. 224b k.k.).

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker