AktualnościNa sygnaleStyl życia

Koronawirus w Polsce: Czy można uprawiać sport na powietrzu? [NOWE PRZEPISY]

Zobacz jakie zmiany wprowadzają przepisy, które wchodzą w życie od 1 kwietnia 2020 roku

Czy wolno biegać w czasie koronawirusa? Co z aktywnością fizyczną w czasie COVID-19? Czy wolno wyjść z domu, aby uprawiać sport? Po zaostrzeniu kwarantanny w Polsce zwolennicy sportu mają sporo wątpliwości. Postaramy się je rozwiać!

Koronawirus w Polsce: Czy wolno biegać?
Obowiązuje częściowy zakaz wychodzenia z domu. W piątek 31 marca rząd zaostrzył przepisy dotyczące aktywności Polaków poza domem. Nowe zasady obowiązują od 1 kwietnia. Obowiązuje także całkowity zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. Co to oznacza dla miłośników biegania i innych aktywności na świeżym powietrzu? 

Co z bieganiem?
W piątek 31 marca rząd wprowadził kolejne ograniczenia m.in. wprowadzono zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad, ogródków jordanowskich oraz ogrodów: botanicznych oraz zoologicznych.

– Nie o to chodzi, żebyśmy utrzymali formę i biegali kilka kilometrów wokół domu. Chodzi o to, żebyśmy mogli wyjść, przewietrzyć się, krótko i do domu – powiedział Minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Czy można biegać w czasie epidemii?
Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad! Zwłaszcza, że największa fala zachorowań przed nami mówi Premier  RP, Mateusz Morawiecki. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker