AktualnościNa sygnaleStyl życia

Koronawirus w Polsce: Czy można uprawiać sport na powietrzu? [NOWE PRZEPISY]

Zobacz jakie zmiany wprowadzają przepisy, które wchodzą w życie od 1 kwietnia 2020 roku

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Czy wolno biegać w czasie koronawirusa? Co z aktywnością fizyczną w czasie COVID-19? Czy wolno wyjść z domu, aby uprawiać sport? Po zaostrzeniu kwarantanny w Polsce zwolennicy sportu mają sporo wątpliwości. Postaramy się je rozwiać!

Koronawirus w Polsce: Czy wolno biegać?
Obowiązuje częściowy zakaz wychodzenia z domu. W piątek 31 marca rząd zaostrzył przepisy dotyczące aktywności Polaków poza domem. Nowe zasady obowiązują od 1 kwietnia. Obowiązuje także całkowity zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. Co to oznacza dla miłośników biegania i innych aktywności na świeżym powietrzu? 

Co z bieganiem?
W piątek 31 marca rząd wprowadził kolejne ograniczenia m.in. wprowadzono zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad, ogródków jordanowskich oraz ogrodów: botanicznych oraz zoologicznych.

– Nie o to chodzi, żebyśmy utrzymali formę i biegali kilka kilometrów wokół domu. Chodzi o to, żebyśmy mogli wyjść, przewietrzyć się, krótko i do domu – powiedział Minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Czy można biegać w czasie epidemii?
Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad! Zwłaszcza, że największa fala zachorowań przed nami mówi Premier  RP, Mateusz Morawiecki. 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker