Na sygnale

Oszust metodą „na policjanta” uzyskał co najmniej 46 tys. złotych

Policja bezskutecznie ostrzega naiwnych seniorów oszukiwanych metodą "na policjanta"

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy znaleźli sposób na skuteczne zatrzymywanie przestępców. Łatwowierni seniorzy pokrzywdzeni  metodą”na policjanta” zostawiali pieniądze m.in. w reklamówce na płocie, a także wyrzucali je przez okno.

Policjanci ustalili, że osobą uczestniczącą w tym procederze może być 49-letni Krzysztof Sz.   Mundurowi zdobyli informację, że mężczyzna  był tzw. odbierakiem. Po dokonaniu oszustwa miał oczekiwać na odbiór gotówki w butiku  w pobliżu dworca Warszawa Centralna.

-Policjanci  pojechali do stolicy. W jednym z butików na terenie galerii handlowej zauważyli Krzysztofa Sz. Mężczyzna został zatrzymany.  W trakcie przeszukania  policjanci znaleźli przy nim gotówkę w łącznej kwocie 46.710 złotych i 40 euro, schowane w różnych częściach garderoby oraz cztery złote pierścionki. Pieniądze w kwocie 40.500 zł oraz biżuteria, jak ustalili policjanci, pochodziły od 75-letniej mieszkanki Warszawy.  Seniorka pozostawiła te rzeczy, zgodnie z „instrukcjami” oszustów, na płocie jednej z posesji. Kobieta już odzyskała utracone mienie.  Sąd aresztował Krzysztofa Sz. na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje  podinsp. Monika Chlebicz,Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker