Na sygnale

Oszust metodą „na policjanta” uzyskał co najmniej 46 tys. złotych

Policja bezskutecznie ostrzega naiwnych seniorów oszukiwanych metodą "na policjanta"

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy znaleźli sposób na skuteczne zatrzymywanie przestępców. Łatwowierni seniorzy pokrzywdzeni  metodą”na policjanta” zostawiali pieniądze m.in. w reklamówce na płocie, a także wyrzucali je przez okno.

Policjanci ustalili, że osobą uczestniczącą w tym procederze może być 49-letni Krzysztof Sz.   Mundurowi zdobyli informację, że mężczyzna  był tzw. odbierakiem. Po dokonaniu oszustwa miał oczekiwać na odbiór gotówki w butiku  w pobliżu dworca Warszawa Centralna.

-Policjanci  pojechali do stolicy. W jednym z butików na terenie galerii handlowej zauważyli Krzysztofa Sz. Mężczyzna został zatrzymany.  W trakcie przeszukania  policjanci znaleźli przy nim gotówkę w łącznej kwocie 46.710 złotych i 40 euro, schowane w różnych częściach garderoby oraz cztery złote pierścionki. Pieniądze w kwocie 40.500 zł oraz biżuteria, jak ustalili policjanci, pochodziły od 75-letniej mieszkanki Warszawy.  Seniorka pozostawiła te rzeczy, zgodnie z „instrukcjami” oszustów, na płocie jednej z posesji. Kobieta już odzyskała utracone mienie.  Sąd aresztował Krzysztofa Sz. na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje  podinsp. Monika Chlebicz,Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker