Na sygnale

Metodą „na policjanta CBŚP” ukradł 20 tys. złotych.

Błyskawiczna akcja mundurowych doprowadziła do schwytania oszusta

Policjanci  zdobyli informację  że dojdzie do oszustwa na Szwederowie.  Jedn z przestępców miał odebrać pieniądze  od starszej, 85 – letniej  osoby.  Kobieta sądziła, że zadzwonił do niej policjant CBŚP.

Policjanci pod jednym z banków na Szwederowie zaobserwowali starszą kobietę. Jej zachowanie było nerwowe i nieco nienaturalne. Kobieta cały czas rozmawiała z kimś przez telefon komórkowy.  Jednocześnie odwracała się w różnych kierunkach, jakby chciała sprawdzić, czy ktoś za nią idzie lub ją obserwuje.

Na wysokości targowiska miejskiego przy ul. Konopnickiej podszedł do niej mężczyzna, który po krótkiej rozmowie przejął pakunek i zaczął odchodzić. Kobieta cały czas prowadziła rozmowę przez telefon komórkowy z nieustaloną osobą.

Mężczyzna  został ujęty koło 300 metrów od miejsca przekazania pakunku.  W trakcie przeszukania  mężczyzny policjanci znaleźli kopertę  w której było to 20 tys. złotych. Zatrzymanym okazał się 56-letni Bogdan Z.  W hostelu w Bydgoszczy który policjanci przeszukali, zabezpieczono  ponad 1.300 dolarów amerykańskich oraz 9.700 złotych pochodzących z  przestępstwa oszustwa. Oszust  został aresztowany na 3 miesiące Podejrzany, wraz z innymi osobami, mógł dopuścić się co najmniej kilku innych tego typu oszustw na terenie całego kraju. Straty oszukanych mogą przekroczyć kwotę 100 tys. złotych. Trwają czynności mające na celu ustalenie pozostałych członków zorganizowanej grupy. Sprawa ma charakter rozwojowy – poinformowała podinsp. Monika Chlebicz. rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker