Na sygnale

Zamiast prawa jazdy kierowca Opla okazał angielski dokument wydawany kursantom

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Oplem. Kierowca okazał angielski dokument, który rzekomo miał go uprawniać do kierowania pojazdami. Okazało się, że chciał „zamydlić” funkcjonariuszom oczy.  Obowiązywała go decyzja o cofnięciu uprawnień. Provisional Driving Licence upoważnia do prowadzenia pojazdów jedynie w trakcie nauki jazdy.

Policjanci pełniący  służbę na DK 10 w Złotopolu zatrzymali do kontroli kierującego Oplem. Mężczyzna podał policjantom angielski dokument twierdząc, że jest to brytyjskie prawo jazdy.

Provisional Driving Licence, które okazał 42-latek to tymczasowe  prawo jazdy. Wydawane jest w Wielkiej Brytanii kursantom. Upoważnia do prowadzenia pojazdów jedynie w trakcie nauki. Aby je uzyskać nie trzeba zdawać żadnych egzaminów. Ma ono jedynie potwierdzać tożsamości kursanta po wpłaceniu odpowiedniej kwoty za wyrobienie dokumentu.  Okazało się, że kierujący Corsą próbował ukryć, że w Polsce ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.Teraz za prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat – informuje oficer prasowy KPP w Lipnie
podkom. Małgorzata Małkińska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker