Na sygnale

29-latek gnał VW na „70-ce”z prędkością ponad 140 km/h

Policyjny videorejestrator nagrał przewinienie drogowe 29-latka, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością ponad 140 km/h przy ograniczeniu do „siedemdziesiątki”. Poza ukaraniem mandatem i punktami karnymi mężczyzna utracił również na trzy miesiące prawo jazdy.

Patrolując ulice miasta funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy w obszarze zabudowanym. Wczoraj (25.09.18)  wykorzystali do swoich działań nieoznakowany radiowóz wyposażony w videorejstator, który nagrywał zachowania kierujących na drodze.

Mundurowi dostrzegli Volkswagena, który wyprzedzało inne pojazdy i nie zwalniało nawet przed przejściami dla pieszych. Pomiar videorejestratorem wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h.  W terenie zabudowanym gnał z prędkością 142km/h przy ograniczeniu do „siedemdziesiątki”.

Mundurowi przerwali tę szaleńczą, niebezpieczną jazdę.  Zatrzymali auto do kontroli. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 29-latek z województwa małopolskiego. Mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto, ukarany został mandatem i punktami karnymi – informuje  nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek,  Oficer Prasowy KMP we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker