Na sygnale

Świetny węch policyjnego psa o imieniu Boss pomógł odszukać zaginionego 57-latka.

Zaledwie kilka godzin trwały poszukiwania zaginionego mieszkańca gminy Kruszwica. Do szczęśliwego finału sprawy przyczynił się asp. szt. Waldemar Gromada i jego pies Boss. Nos nie zawiódł policyjnego psa.

Policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 57-letniego mężczyzny. Prócz policjantów i strażaków do działań poszukiwawczych zadysponowany został policyjny przewodnik asp. szt. Waldemar Gromada wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym, Bossem.

-Pies natychmiast podjął trop i poprowadził całą akcję w stronę pobliskiego lasu. Poszukiwany mężczyzna zaledwie po kilku godzinach został odnaleziony, śpiący w lesie. Cały i zdrowy wrócił do domu. To nie pierwszy taki sukces tego przewodnika i jego psa, szkolonego specjalnie do wyszukiwania ludzi. Służbę z nim od sześciu lat pełni policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego asp. szt. Waldemar Gromada. Ich zgrany zespół przynosi w służbie pozytywne efekty –  informuje asp. szt. Izabella Drobniecka ,Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker