Na sygnale

Metodą „na policjanta” wyłudzili od seniorów ponad 900 tys. zł.

 Policjanci zatrzymali na terenie naszego województwa cztery osoby: trzech mężczyzn w wieku od 26 do 33 lat oraz 19-latkę.   Straty  seniorów na chwilę obecną  przekraczają 900 tys. zł. Pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt osób w całej Polsce.

Policjanci  rozpracowali grupę przestępczą działającej metodą „na policjanta”.  Sprawcy dzwonili i podawali się za oficerów Centralnego Biura Śledczego Policji lub Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Informowali seniorów, że hakerzy próbują włamać się na ich konto. Żeby uniknąć kradzieży, przestępcy kazali im przelewać pieniądze na wskazane rachunki bankowe. Pieniądze trafiały na konta „słupów”, a następnie były wypłacane z bankomatów spoza terenu Polski.

Policjanci zatrzymali cztery osoby: trzech mężczyzn w wieku od 26 do 33 lat oraz 19-latkę. Odgrywały one kluczową rolę w przestępczym procederze.   Kryminalni zabezpieczyli ponad 120 tys. zł, kilkadziesiąt kart bankomatowych oraz dokumentację bankową. Poza tym zabezpieczono  kilkadziesiąt telefonów i kart sim oraz fałszywe dokumenty tożsamości.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również Audi Q7 o wartości ponad 100 tys. zł.  Za oszustwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Policjanci planują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker