Na sygnale

Wpadli w ręce kryminalnych. Za handel dopalaczami grozi im kara jak za narkotyki

Dwaj bydgoszczanie  w wieku 28 i 42 lata odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości dopalaczy.  Policjanci zabezpieczyli przy nich ponad 100g zakazanych środków psychoaktywnych.  Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  ustalili, że na terenie Bydgoszczy mogą być rozprowadzane dopalacze. Trop doprowadził ich do mieszkańca osiedla Jachcice. Tam na jednej z ulic, w samochodzie, funkcjonariusze namierzyli typowanego przez nich 28-latka. Mężczyzna był w towarzystwie kolegi. Obaj zostali wylegitymowani i sprawdzeni.

Kryminalni znaleźli przy nich woreczki z białym proszkiem oraz brązowymi kryształkami. 28 i 42-latek  byli znani policjantom z podobnych przestępstw. Ekspertyza laboratoryjna potwierdził, że są to dopalacze (4CMC). Substancje znajdują się w wykazie nowych zakazanych środków psychoaktywnych. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności- informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker