Na sygnale

Policjant po służbie uratował życie ciężko choremu mężczyźnie

 Sierż. sztab. Michał Hubert po służbie wspólnie z instruktorem nauki jazdy pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na chodniku. Funkcjonariusz posiadając kurs kwalifikowanej pierwszej pomoc opatrzył rannego. Tak podjęte czynności na miejscu pozwoliły na uratowanie osobie zdrowia, a nawet życia.

Sierż szt. Michał Hubert, jadąc po służbie do domu, zauważył  zatrzymującą się naukę jazdy. Instruktor wybiegł  z auta , gdzie na chodniku leżał mężczyzna. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i również pobiegł ocenić sytuację.  Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna nagle przewrócił się i uderzył głową w chodnik.

-Instruktor nauki jazdy natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i przyniósł z swojego pojazdu apteczkę. Natomiast funkcjonariusz, który posiada uprawnienia kwalifikowanej pierwszej pomocy podjął czynności ratujące życie mężczyźnie. Przy pomocy dostępnych środków opatrunkowych zabezpieczył krwawiącą ranę i przez cały czas do przyjazdu załogi ratownictwa medycznego kontrolował czynności życiowe mężczyzny. Po dotarciu ratowników przekazał im poszkodowanego i poinformował o podjętych czynnościach na miejscu zdarzenia – informuje sierż. Tomasz Tomaszewski, Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker