Na sygnale

Dobrana para trafiła za kratki. Mężczyzna trzymał bydgoszczanina siłą, a kobieta go okradała

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Kryminalni ze Szwederowa zatrzymali parę podejrzaną o rozbój. 28-latka i 26-latek pod pretekstem udzielenia pomocy obrabowali pokrzywdzonego z portfela i telefonu komórkowego. Mężczyzna trzymał bydgoszczanina siłą, a kobieta go okradała. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Oboje decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.  

Do zdarzenia doszło w sobotę  w nocy na ulicy Wiatrakowej. Wówczas do nietrzeźwego pokrzywdzonego podszedł mężczyzna z kobietą. Zaoferowali mu  pomoc w drodze do domu.  Mężczyzna złapał za szyje pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemie i zaczął go podduszać. W tym czasie jego wspólniczka zabrała mu z kieszeni portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Sprawcy po obrabowaniu bydgoszczanina uciekli.

Policjanci kilka godzin później namierzyli podejrzewanych.  Pojechali pod wytypowany adres. Tam zatrzymali parę, a także odzyskali skradziony telefon. 28-latka oraz 26-latek trafili do policyjnego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 28-latke i 26-latka na najbliższe trzy miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker