Na sygnale

Dobrana para trafiła za kratki. Mężczyzna trzymał bydgoszczanina siłą, a kobieta go okradała

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Kryminalni ze Szwederowa zatrzymali parę podejrzaną o rozbój. 28-latka i 26-latek pod pretekstem udzielenia pomocy obrabowali pokrzywdzonego z portfela i telefonu komórkowego. Mężczyzna trzymał bydgoszczanina siłą, a kobieta go okradała. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Oboje decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.  

Do zdarzenia doszło w sobotę  w nocy na ulicy Wiatrakowej. Wówczas do nietrzeźwego pokrzywdzonego podszedł mężczyzna z kobietą. Zaoferowali mu  pomoc w drodze do domu.  Mężczyzna złapał za szyje pokrzywdzonego, a następnie przewrócił na ziemie i zaczął go podduszać. W tym czasie jego wspólniczka zabrała mu z kieszeni portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Sprawcy po obrabowaniu bydgoszczanina uciekli.

Policjanci kilka godzin później namierzyli podejrzewanych.  Pojechali pod wytypowany adres. Tam zatrzymali parę, a także odzyskali skradziony telefon. 28-latka oraz 26-latek trafili do policyjnego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 28-latke i 26-latka na najbliższe trzy miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker