Na sygnale

Zatrzymano kłusowników łowiących nielegalnie ryby siecią

W Szynwałdzie zatrzymano dwóch mężczyzn łowiących nielegalnie ryby w jeziorze. Kłusownicy do połowu używali sieci rybackiej. Wpadli w ręce strażników rybackich i policjanta, który pomimo tego, że przebywał na urlopie aktywnie wspomagał kolegów. Podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kom. Sylwester Góras jest społecznym strażnikiem rybackim. Policjant przebywający na urlopie  postanowił  funkcjonariuszy straży rybackiej w zaplanowanych działaniach skierowanych przeciwko kłusownikom.

W  gminie Łasin, policjant wraz ze strażnikami zauważyli podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn. Kłusownicy z workiem jutowym podeszli na brzeg jeziora. Po chwili rozprowadzili w wodzie sieć rybacką. Jak wrócili na brzeg zostali zatrzymani przez mundurowych.  Do sprawy zabezpieczano stumetrową sieć rybacką, a złowione w niej ryby uwolniono do jeziora.

Podejrzewani o przestępstwo mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Kłusownicy (w wieku 30 i 33 lata) byli pijani, mieli ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzani złożyli wyjaśnienia i przyznali się w zarzucanego czynu. Teraz sprawa trafi do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności -informuje asp. szt. Jacek Jeleniewski, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji
w Grudziądzu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker