Na sygnale

Szajka oszustów organizowała niewolniczą pracę przy zbiorze winogron we Francji

Szajkę oszustów organizujących wyjazdy do niewolniczej pracy przy zbiorze winogron we Francji zatrzymali bydgoscy policjanci, przy współpracy ze strażą graniczną.
 
-Jeszcze dziś do prokuratury we Włocławku doprowadzeni zostaną mieszkaniec Bydgoszczy i dwie mieszkanki Inowrocławia ,organizatorzy procederu. Do zatrzymania doszło tuż przed wyjazdem kolejnej grupy liczącej ponad 70 osób do Francji – mówi podinspektor Monika Chlebicz z KW Policji w Bydgoszczy.

To była praca ponad ludzkie siły. Trwała wiele godzin, dużo więcej niż zapowiedziano tym osobom na początku. Pracownicy otrzymywali butelkę wody i bagietkę na cały dzień. Byli poganiani, ubliżano im, by pracowali szybciej i wydajniej. Dostawali wynagrodzenie, ale nie takie, jak się z nimi umawiano – dodaje rzeczniczka policji

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Włocławku, bo to z tego miasta pochodzą pierwsze trzy pokrzywdzone osoby, które udało się ustalić policji. Niewykluczone jednak, że pokrzywdzonych będzie dużo więcej, bo grupa działała co najmniej od roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker